Отворени денови на Штипскиот Универзитет

Универзитет „Гоце Делчев“ во Штип организира „Отворени денови“ кои се наменети да ги информираат средношколците од последна година во средно образование за можностите за студирање, академските услови, како и ресурсите со кои располага Универзитетот во Штип. „Отворените денови“ на Универзитетот се на 12 мај (четврток) и 17 мај (вторник), од 10 до 15 часот. Информативните пултови ќе бидат поставени на Кампус 2 (Педагошки факултет, Земјоделски факултет и Факултет за природни и технички науки) и пред Ректоратот на Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип. Share this:
| | веќе видена | слични

Останато

Влада на Тереза Меј сé уште работи на прашањето што да побара од Европската унија со цел да ја реши загриженоста на пратениците во врска со планот за ...
сите 424 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, денеска изјави дека ќе го тужи својот некогашен колега од владата на Ципрас, ексминистерот ...
сите 229 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 364 | | | веќе видена

Грчкиот парламент се очекува во вечерните четврточни часови да го ратификува Преспанскиот договор со Македонија за решавање на деценискиот спор за името на ...
сите 88 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија и додаваат дека засега забележани се врнежи од ...
сите 122 | | | веќе видена

Договорот од Преспа ќе помине во парламентот бидејќи премиерот Алексис Ципрас ќе има доволно мнозинство, а потоа дури и да има нова влада, предводена од ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отворени денови на Штипскиот Универзитет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: