РСБСП со нови активности: „ Го сакам градот безбеден “ – оваа недела во Охрид

3 копии

Во рамките на кампањата „Недела за безбедност на сообраќајот во мојата општина“ а која се одвива под мотото „Го сакам градот безбеден“, Републичкиот совет за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Општинскиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата, во рамките на националниот проект за поголема безбедност во сообраќајот „Го сакам градот ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 14. јули 2018 (ИНПРЕС) -Со големо дефиле на моторциклистите од Охрид, а под мотото„Носам кацига-легално е“, денеска ќе биде заокружена републичката ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 160 | | | веќе видена

Ова тесто е готово за десет минути излегува меко, не се лепи за раце, добро се меси и што е најважно – не се распаѓа. 4 шолји од 2 дл брашно 2 лажици шеќер ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РСБСП со нови активности: „ Го сакам градот безбеден “ – оваа недела во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: