Словенечко вино од македонско црвено грозје

6 копии
3 копии

Македонија и Словенија имаат одлична соработка во делот на земјоделството, оценија министрите за земјоделство на двете држави, Љупчо Николовски и неговата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Висококвалитетните вина од класик и премиум-линиите на винарницата „Стоби“ се најчестиот избор на потрошувачите во земјава, но и на тие во Русија, Кина и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Дури 17 вина на Тиквеш се наградени на годинешниот меѓународен вински натпревар – International Wine Chalenge (IWC), којшто по 36-ти пат се одржа во Лондон, ...
| | веќе видена | слични

Дане Јованов е директор на винарската визба Пуклавец лоцирана во околината на Неготино, „бутик“ винарија на познатиот словенечки инвеститор кој во потрага по ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска – 16 мај 2019 година, четврток, во 16:15 часот ќе го прими претседателот на Владата ...
сите 363 | | | веќе видена

Принцот Хари, британскиот војвода oд Сасекс, го прифати извинувањето на новинската агенција која го сними неговиот дом од воздух, соопшти денеска Бакингамската ...
сите 89 | | | веќе видена

Се огласи Кабинетот на претседателот на Собранието, Талат Џафери за случајот со пратеникот Павле Богоевски. Оттаму велат дека ќе се водат според Уставот и ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Словенечко вино од македонско црвено грозје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: