Отворена музејска поставка на езерскиот животински свет во Стар Дојран


10 копии

По повод Меѓународниот ден на музеите, 18 Мај, Природонаучниот музеј на Македонија ја отвори својата првата подружница со постојана изложба насловена во Стар ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поставката го презентира богатиот растителен и животински свет на Дојранското Езеро, заштитено со статус споменик на природата Природонаучниот музеј на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Подружницата е уредена на иницијатива на Регионалниот центар за животна средина за Централна и Источна Европа (РЕЦ) со донација во висина од 20.000 американски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Доколку Северна Кореја изврши тестирање на хидрогенска бомба во Тихиот Океан, тоа ќе биде „промена на играта“ и САД ќе го третираат сериозно, но не веруваат ...
сите 293 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ОН, Антинио Гутереш денеска на средба со македонскиот премиер Зоран Заев изрази поддшка за спроведувањето на реформите во Македонија и ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отворена музејска поставка на езерскиот животински свет во Стар Дојран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: