„Казахстанскиот Тутанкамон“ гостин во Македонија

Во Археолошкиот музеј во Скопје, отворена е ексклузивна изложба од Националниот музеј на Република Казахстан, од Нур-Султан, насловена „Патувањето на Златниот ...
| | веќе видена | слични

Античката историја на Казахстан е претставена преку поставката „Великата степа: историја и култура“ во Археолошкиот музеј во Скопје, која ќе трае до 11 август, ...
| | веќе видена | слични

Во рамките на проектот „Патувањето на Златниот човек низ музеите во светот“, во Археолошкиот музеј на Македонија отворена е изложбата „Великата Степа: историја ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Во Археолошкиот музеј во Скопје, вечерва е отворена казахстанската изложба „Великата стена: Историја и култура“, во чиј фокус е Златниот човек од 5 век п.н.е. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Огромна е бројката на хоспитализирани пациенти кои се лекуваат од Ковид-19. Во болниците ширум земјава, моментов има 412 зафатени болнички легла. На Клиниката ...
сите 498 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ во своето обраќање во Аеродром рече дека од Аеродром мириса на голема победа на 15 јули и тука се заблагодари на луѓето ...
сите 496 | | | веќе видена

Најновото аудио од „Обнова на режимот“ е разговор помеѓу Гордана Јанкуловска и Антонио Милошоски. Разговараат за двата авиони што слетале со патници и како да ...
сите 102 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на средба со граѓаните во скопска Гази Баба рече дека веќе не се поставува прашањето кој е победникот на 15 ...
сите 191 | | | веќе видена

Ги повикувам граѓаните масовно да излезат на гласање, да не се плашат за своето здравје затоа што ние се погриживме да ги снабдиме сите избирачки одбори со ...
сите 292 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Казахстанскиот Тутанкамон“ гостин во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: