Отворена изложбата „Париски сигнатури“


Францускиот институт во Скопје ја отвора уметничката изложбата „Париски сигнатури“ вечерва, во 19 часот, во галеријата „Акантус“. Изложбата содржи избор на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред голем број љубители на уметноста од Кичево, вечерва во уметничката галерија од Центарот за култура, беше отворена Ретроспективната изложба на слики со ...
| | веќе видена | слични

Наредната недела во Центарот за култура „Браќа Миладиновци“ Струга ќе биде отворена изложбата „Москва денес“. Изложбата, којашто се базира на официјалните ...
| | веќе видена | слични

Креатор на бројни дела уметнички дела и мозаици во земјава, меѓу кои и оној во претседателската куќа на Водно.77 години од раѓањето на големиот уметник Глигор ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Изложбата „Париски сигнатури“ ќе биде отворена во галеријата „Акантус“, на 16 март. На неа ќе се претстават избор на дела на десет македонски сликари , ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 290 | | | веќе видена

Коалицијата Алијансата за Албанците и Алтернатива ја поздравуваат одлуката на претседателот Стево Пендаровски да го врати во Собрание законот со кој ...
сите 191 | | | веќе видена

Советот за општи работи на Европската унија се согласи за примена на ревидираната методологија за проширување во процесот на пристапните преговори со Црна Гора ...
сите 325 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

СЕ ОТВОРИ ЈУЖНАТА ГРАНИЦА ЗА МАКЕДОНЦИТЕ Се отвори конечно грчката порта за македонските граѓани, откако многу Макледонци уште рано утринава тргнаа, но не ...
сите 468 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отворена изложбата „Париски сигнатури“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: