(ФОТО) Глумеше очајна, досадна, несреќна султанка, но кога Хатиџе ќе се соблече и ќе го покаже телото – ќе ве воодушеви!


Додека во серијата “Сулејман Величествениот” играше здодевна султанка, актерката Селма Ергеч во приватниот живот, живее и изгледа многу поразлично. Актерката која пред околу 6 години ја гледавме секојдневно на телевизија, не успеа да добие голем број на фанови на овие простори, и тоа пред се поради ликот кој го толкуваше. Имено таа ја играше сестрата на Сулејман Величествениот, Хатиџе Султан, која во серијата “Сулејман Величествениот”, беше здодевна, помалку расипана, нималку секси, и често во сериозни војни со познатата Хурем. Сепак, како што обично се случува во приватниот живот актерката Селма Ергеч е сосема поинаква! Таа е опуштена жена која живее со полн дух, таа е модел, а се занимава и со дизајн и филозофија, нејзините секси фотографии редовно го привлекуваат вниманието на јавноста.
| | веќе видена | слични
5 копии

Париското јавно обвинителство отвори истрага откако судиите од финансискиот судски оддел и редакциите на неделникот „Канар аншене“ и веб-весникот „Медиапар“ добија смртни закани кои фрлаат нова дамка врз претседателската кампања, обележана со бројни судски афери, во која главни протагонисти се претседателски кандидати, јави дописникот на МИА од Париз.Овие закани доаѓаат само две недели пред првиот круг на претседателските избори. Четири поштенски пратки во кои имаше куршуми, пристигнаа во понеделникот до финансиски центар и две „слични“ пратки беа примени во средата во двете редакции, потврди судски извор.Заканите се потпишани од страна на мистериозен „2Ј Колектив за прочистување“, се досега непознат, и ги става „судиите и новинарите во иста торба“. Слика од писмото е објавена од страна „Медиапарт“, на која се гледа кратко писмо на кое има цртеж на ковчегот и на мртвечка глава. Директорот на „Медиапарт“, Едви Планел, поднесе пријава по добивањето на писмото испратено на негова адреса и на редакцијата закана ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На митингот на поранешниот француски премиер и кандидат за претседател на десницата, Франсоа Фијон што се одржа во Стразбур, се случил инцидент. Имено, пред да се качи на бината, непознат маж се пробил до него и му фрлил брашно во лицето. Револтот произлегува од неодамнешните обвинувања против Фијон, за сознанието на јавноста дека на сопругата и обезбедил фиктивно работно место за кое земала плата. Според рејтингот пред претстојните избори во Франција, Фијон е на третото место
| | веќе видена | слични

Инцидентот се случи за време на неговиот митинг во Стразбур, непосредно пред тој да се качи на бината и да одржи говор. Непознат маж го искористил метежот, се пробил до Фијон и му фрлил брашно во лицето. Не е позната причината за инцидентот. Против Фијон неодамна беше покренато обвинение. Се товари дека на сопругата и обезбедил фиктивно работно место, кое не постоело, а таа земала плата. Фијон е на третото место според рејтингот во пресрет на изборите за 17 дена..
| | веќе видена | слични

 Матурските прослави се ближат, па вистинско време е да ја пронајдете добитната комбинација за оваа пригода. Покрај за фустанот, матурантките веќе размислуваат и каква фризура да одберат за својот важен ден. Матурската фризура треба да биде женствена и единствена, каква што е и самата вечер, но и модерна и младешка, соодветствувајќи на годините на славеничката. Притоа, при изборот на фризура за матурската вечер, неопходно е да обрнете внимание на бојата на косата и обликот на лицето, но и на облеката што ќе ја носите во таа прилика. Постојат фризури кои не прилегаат секому, но и тие кои се идеални за повеќето девојки. Оваа година, во тренд се крупните кадрици, брановидната коса и ниските „неуредни“ пунџи. Доколку, пак, сакате плетенки, најдобар избор е густата плетенка во било која варијанта. Со ваквите фризури ќе изгледате опуштено и неформално, испраќајки порака дека не сте се труделе премногу да изгледате совршено, а до израз ќе дојде вашиот млад и бунтовен дух. Од друга страна, за младите дами кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кандидатот на крајната левица Непокорна Франција, Жан-Лук Меланшон лесно би можел да ги претвори француските претседателски избори во трка на четворица кандидати, покажува последните испитувања на јавното мнение, потврдувајќи дека расте поддршката за него по телевизиската дебата на сите единаесет претенденти ноќта кон средата. Две анкети спроведени по телевизиското соочување покажуваат дека 65-годишниот Жан-Лук Меланшон, која ја има поддршката и до француската Комунистичка партија, заостанува само еден или два процентни поени од третопласираниот кандидат на конзервативната партија Републиканци, поранешниот премиер Франсоа Фијон во непредвидливата трак, имајќи предвид дека повеќе од третина од гласачите уште не се одлучени за кого ќе го дадат гласот во првиот круг на 23-ти април и во вториот на 7–ми мај. Испитувањето на јавното мнение кое го спровел институтот Harris Interactive, објавено во четвртокот, покажува дека поранешниот министер за економија Емануел Макрон, лидер на новото лево центристичко движење ...
| | веќе видена | слични

Со влегувањето во месец Април, почнуваме со заборавање на зимската долга несредена коса која не штити од ниските температури, и почнуваме да мислиме на следната пролетна пократка фризура. А како и при многу други стилски моменти, така и кај фризурите, наша најголема инспирација се познатите селебрити фаци. Во продолжение издвоивме листа од 6 машки фризури (има и еден предлог со долга коса, доколку не сакате да се откажете од неа), кои мора да бидат во вашиот потесен избор за 2017 – Nick Jonas
| | веќе видена | слични
3 копии

Во првата во историјата телевизиска дебата за француските претседателски избори на која учествуваа сите единаесет претенденти која се одржа во вторникот доцна ноќта, првичните анкети укажуваат дека најуверлив бил кандидати на левицата Жан-Лук Меланшон, но и натаму голем е процентот на гласачите кои не се одлучиле за ниеден од кандидатите. Во телевизиската дебата, којашто се одржа на каналите BFMTV и CNews, како и на радиото RMC ноќта кон средата учествуваа единаесетте кандидати: поранешниот премиер Франсоа Фијон, поранешниот министер за образование Беноа Амон, поранешниот министер за економија Емануел Макрон, лидерката на крајната десница Марин Лепен, основачот на новото движење Непокорна Франција, Жан-Лук Меланшон, кандидатот на партијата Исправи се Франција, Николја Дупон-Ењан, кандидатот од крајно левата Работничка борба Натали Арто, лидерот на Новата антикапиталистиличка партија, Филип Путу, основачот на партијата Солидарност и прогрес, Жак Шеминад, пратеникот центрист Жан Ласал и лидерот на ...
| | веќе видена | слични

Убавата Хурем е повторно вљубена, но се срами поради своето минато.Погледнете кој го освоил срцето на популарната турска глумица… Како бомба одекнала веста дека Мерјем Узерли, Хурем од „Сулејман Величествениот“ и бизнисменот Алпер Озен после пет месеци повторно се заедно. Папараците последен пат ги снимиле во март 2017. година пред еден ресторан, како се држат за раце. Да потсетиме, после осум месеци идилична веска и додека сите очекувале венчавка двојката се разишла.Некои тврделе дека тоа се случило бидејќи не можеле да ги ускладат деловните обврски и приватниот живот, но една изјава на Мерјем отворила можност да се верува во подлабоки причини. „Дефинитивно не умеам да изберам маж“ рекла Мерјем после раскинувањето во октомври 2016. година. Потоа Мерјем се посветила на својата ќеркичка Лара и козметичката линија која го носи нејзиното име. Накусо, се држела подалеку од машкиот род. Но, Алпер неколку пати „го фатиле“ со убава русокоса девојка кој многу потсетувал на Мерјем. Како и да е, после пет месеци ...
| | веќе видена | слични

Како бомба одекна веста дека Мерјем Узерли, Хурем од Сулејман Величествениот, и бизнисменот Алпер Озан по пет месеци се повторно заедно. Папараците кон крајот на март ги уловија како излегуваат заедно фатени за рака од еден ресторан. Да ве потсетиме дека по осум месеци идилична врска додека сите очекуваа венчавка, парот се раздели. Кружеа гласини дека тоа се случило поради тоа што не можеле да ги усогласат професионалните и приватни обврски, но Мерјем тогаш алудираше на нешто друго и изјави: Дефинитивно не знам да одберам маж, изјави Мерјем по разделбата во октомври 2016. Убавата актерка и пред Озан немаше среќа во љубовта, па дури се обиде да се убие. Потоа Мерјем се посвети на ќерка си Лара и козметичката линија која го носи нејзиното име. Како и да се по неодамнешната средба парот одлучи да се обиде одново. Кога новинарите ја потсетија што изјавила Мерјем за Озан, таа одговори. Во овој миг многу се срамам поради тие зборови.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 158 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 108 | | | веќе видена

Извици, скандирања, наздравување од граѓаните кои беа собрани над Плоштадот пред британскиот Парламент откако стана јасно дека внатре беше одбиен договорот за ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ФОТО) Глумеше очајна, досадна, несреќна султанка, но кога Хатиџе ќе се соблече и ќе го покаже телото – ќе ве воодушеви!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: