Отворена 39. Светска галерија на цртеж 2011

2 копии

Останато

Македонија треба без двоумење да го прифати новиот француски предлог, вели албанскиот премиер Еди Рама. Кажа дека тој според него, е исто така последен, а го ...
сите 735 | | | веќе видена

Морам да ја споменам онаа анкета која и американската амбасадорка ја обелодени дека довербата во судството е само 8% и неизбежно е да се спомене што им беше ...
сите 432 | | | веќе видена

Од денеска поскапува струјата и почнува да се применува новиот концепт на блок тарифи. Регулаторите уверуваат дека за 98,8 проценти од домаќинствата просечната ...
сите 452 | | | веќе видена

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 155 | | | веќе видена

Со изменетиот француски предлог, Протоколите во преговарачката рамка се заменуваат со „годишни прегледи“. Најголемата промена е што ЕУ доставува две различни ...
сите 407 | | | веќе видена

Поранешниот премиер на Бугарија и актуелен лидер на ГЕРБ денеска посака успех во финализирањето на францускиот предлог за решавање на спорните прашања меѓу ...
сите 437 | | | веќе видена

Вкупно 42 судии и 10 јавни обвинители над 62 или 64 од денеска се во пензија. Како што информираа за МИА од Советот на јавни обвинители и Советот на судии на ...
сите 142 | | | веќе видена

Со сите мани кои ги има Бугарија има јасна национална стратегија, а клучно е прашањето за Македонија. Конзистентната бугарска политика кон Македонија, уште од ...
сите 625 | | | веќе видена

Словенечкиот премиер, Роберт Голоб, во врска со руското влијание на Балканот, предупреди дека земјите од регионот мора „да смислат планови“ за да се ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отворена 39. Светска галерија на цртеж 2011

Од:
До кого (е-маил):
Порака: