Отворена 39. Светска галерија на цртеж 2011

2 копии

Останато

УЕФА донесе конечна одлука во врска со случајот со Марко Арнаутовиќ, а му врачи суспензија од еден меч на Европското првенство на австрискиот напаѓач. ЕВРО ...
сите 187 | | | веќе видена

Русија и САД ја потврдуваат својата посветеност на принципот дека никогаш не треба да се започнува никаква нуклеарна војна во светот. Ова се наведува во ...
сите 397 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 214 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 160 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 198 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отворена 39. Светска галерија на цртеж 2011

Од:
До кого (е-маил):
Порака: