„Хероите на градот на Вардар“ во Музеј на град Скопје


9 копии

На 4. јануари 2018 година (четврток) во 11,00 часот ќе биде отворен Меморијалниот музеј на илегалните работилници за изработка на оружје во Скопје за време на ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот Петре Шилегов денеска ги презентираше најзначајните проекти на коишто ќе работи Градот Скопје во 2018 година, а се предвидени во Буџетот на ...
| | веќе видена | слични

Вчера беше отворена постојаната поставка „Хероите на градот на Вардар“, во целосно реновираната прва партизанска оружарница во Скопје во Меморијалниот музеј ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кучиња скитници го пречекаа градоначалникот Петре Шилегов на кејот „Димитар Влахов“, поточно пред реновираниот Меморијален музеј на илегалните работилници за ...
| | веќе видена | слични

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов спомна окупација на денешното отворање на постојаната поставка „Хероите на градот на Вардар“ во целосно обновената прва ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Градоначалникот Петре Шилегов денеска ја отвори постојаната поставка „Хероите на градот на Вардар“ во целосно реновираната прва партизанска оружарница во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов денеска го отвори Меморијалниот музеј на илегалните работилници за изработка на оружје во Скопје за време на НОВ ...
| | веќе видена | слични

Музејот ќе биде отворен секој работен ден со дежурен кустос и ќе биде дел од туристичката мапа на главниот град. Посетителите ќе можат да ја погледнат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во Хелсинки, на конгресот на ЕПП, затворската казна за поранешниот премиер и лидер на партијата Никола ...
сите 178 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Хероите на градот на Вардар“ во Музеј на град Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: