Институциите ќе застанат зад организациите кои помагаат на маргинализирани групи


Ромите, сексуалните работници, луѓето кои користат дрога и други членови на маргинализираните заедници речиси секојдневно се соочуваат со тешкотии обидувајќи ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Денеска во периодот од 11 до 12.30 часот на Плоштад „Гоце Делчев“ во Струмица, Македонско здружение на млади правници во рамки на Проектот „Мобилни тимови за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жените се најчесто дискриминирани. Дискриминацијата ја трпат во семејството и на работните места, покажаа анализите на невладиниот сектор, кои денеска беа ...
| | веќе видена | слични

Осуда и презир од околината, физички напади, губење на работните места, но и кршење на основните човекови права од страна на институциите, се само дел од ...
| | веќе видена | слични

Се повеќе трудници стравуваат од отказ од работодавачите откако тие ќе дознаат за нивната бременост. Забележан е пораст на бројот на поднесени претставки за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
8 копии
повеќе

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас успеа да го подобри имиџот во меѓународната заедница и да изврши притисок врз политичките противници, благодарение на ...
сите 347 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Речиси пет и пол часа траеше расправата на Комисијата за национална одбрана и надворешни работи во грчкиот парламент за нацрт закон според кој се ратификува и ...
сите 116 | | | веќе видена

Циклонска активност со центар во јужните делови на Европа ќе услови од утре и во текот на неделава да има повремени врнежи од дожд и снег на пониските места и ...
сите 188 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена

Откако се врати Кина, во строго чувана тајност пристигнала во Србија, поради работни обврски . Видена е за прв во јавноста кога излегувала од автомобил за ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Институциите ќе застанат зад организациите кои помагаат на маргинализирани групи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: