21.издание на Скопје филм фестивал


2 копии
14 копии

Во кино „Милениум“ вчера премиерно беше прикажан македонскиот игран филм „Година на мајмунот“ по сценарио и режија на Владимир Блажевски и во продукција на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Кинотеката на Македонија со прогласување на победниците во конкуренција на долгометражни и краткометражни играни филмови, вечерва од 19 часот, завршува ...
| | веќе видена | слични
12 копии
5 копии
2 копии
4 копии

Краткиот филм „Последните камбани“ овој месец ќе биде прикажан на Скопје филм фестивал и на Фестивалот на нем филм во Медисон, Висконсин, САД. Премиерно филмот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Спојувајќи ги религијата и хуманоста, тие денеска инспирираа голем број на кавадарчани да се вклучат во хуманитарната акција за помош на Малкиќ,  на која и е ...
сите 155 | | | веќе видена

За Охрид и охриѓани најголемиот празник е Богојавление Водици. Тој е круна на јануарските празнувања. Погледнете го настанот низ фотографиите на фотографот ...
сите 250 | | | веќе видена

Одговорност за шверцескиот начин на кој СДСМ го објави Законот за двојазичност мора да има. Законот за двојазичност е штетен и ќе има несогледливи последици по ...
сите 383 | | | веќе видена

„Доколку (претседателот на Грција) Прокопис Павлопулос го потпише Преспанскиот договор кој не е потпишан од претседателот (на пјРМ) ќе учествува во уставно ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

21.издание на Скопје филм фестивал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: