Отстранете ја шминката пред спиење

Доколку уморни сте се вратиле од некоја забава или прослава, или сте биле нашминкани цел ден, сте се справувале со она или ова и во вечерните часови се чувствувате баш уморно, не е необично да ве мрзи да ја извадите шминката од лицето и едноставно да заспиете нашминкани. А тоа е нешто што треба да го избегнувате секогаш кога сте во можност. Кожата под шминката не може да дише, особено ако, како многу девојки, нанесувате многу шминка. Покрај тоа, ако цел ден сте биле нашминкани и таа шминка не ја извадите, вие се потите под шминката, а од надвор ви се собира нечистотија од не баш така чистиот воздух, а резултатот од тоа е дека вашето лице повикува за чистење - а вие заспивате без да го исчистите. По една ваква постапка, порите остануваат затворени, додека и понатаму се излачуваат маснотии што значи, нечистотијата доаѓа и од внатре и од надвор, што лесно може да дојде до некакви инфекции, а многу често доаѓа до тоа да ви излезат акни на лицето ( кои потоа вие ги прекривате со нов слој на шминка ), а некои од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Деновиве во тек е своевидно јавно изјаснување на пратеници од ВМРО-ДПМНЕ дали би гласале за уставни измени , па на своите профили на социјалната мрежа Фејсбук ...
сите 169 | | | веќе видена

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 84 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Македобија утрово беше отворена дводневна регионална конференција за дијалог на високо ниво за политичкото учество на младите и ...
сите 21 | | | веќе видена

Вратите на ЕУ останувааат отворени за вас. Вие сте оние кои ги имате клучевите во вашите раце. Немојте да дозволите да ја пропуштите оваа историска можност, ...
сите 68 | | | веќе видена

Своите очекувања во пресрет на следниот дуел во ЛШ ги сподели тренерот на македонскиот шампион Роберто Гарсија и левото руско крило Тимур Дибиров. Тренерот на ...
сите 136 | | | веќе видена

Албански државјанин со лажна италијанска лична карта се обидел да излезе од Македонија.Како што соопшти МВР, вчера во 17:50 часот на граничниот премин „Свети ...
сите 144 | | | веќе видена

Министерот за финансии Драган Тевдовски денеска изјави дека поддржува наоѓање решение со кое ќе се овозможи пензионерите без дополнителни приходи да немаат ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отстранете ја шминката пред спиење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: