Отсечени села, неисчистени тротоари по градовите


9 копии
5 копии

Движењето БЕСА изрази загриженост за ситуацијата во селата во Скопска Црна Гора, кои се целосно блокирани од интензивните врнежи од снег и апелира до локалната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Една полицајка усмрти четворица од петте убиени терористи во каталонскиот крајбрежен град Карбило. Шефот на полицијата, Џозеп Луис Траперо, кој ја води ...
сите 257 | | | веќе видена

Велешани сѐ уште не веруваат во тоа што се случило во нивниот град, на улицата „Коле Цветков", рано утрото на 16 август. Едноставно не можат да поверуват дека ...
сите 108 | | | веќе видена

Северна Кореја денеска соопшти дека речиси 3,5 милиони работници, членови на партијата и резервисти доброволно се јавиле да ѝ се приклучат на војската во ...
сите 303 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отсечени села, неисчистени тротоари по градовите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: