Станкоски: Претходните менаџери на ТК – Прилеп се луксузирале по казина и скапи продавници


4 копии

Енормно трошење пари од менаџерскиот тим во изминатите 11 години, со што се предизвикани штети од неколку милиони евра, констатира новото раководство на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За сите кои учествувале во финансискиот скандал ќе има кривични пријави, бидејќи вкупниот долг е над една милијарда и 200 милиони денари, загуба од 8 милјарди ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во првиот круг од локалните избори градоначалници добија три од вкупно 10 скопски општини, а извесно е дека уште една скопска општина ќе добие градоначалник во ...
сите 246 | | | веќе видена

Во мирна и демократска атмосфера во Македонија вчера се одржаа локалните избори, при што нашата земја положи уште еден испит кога се во прашање демократските ...
сите 313 | | | веќе видена

На денот на антифашистичката борба, замолчениот борец за слободна и демократска Македонија, Ѓорѓи Иванов, Фикусот, реши да проговори за соживотот и почитување ...
сите 52 | | | веќе видена

Каталонските власти нема до четврток да му одговорат на Мадрид дали минатата недела објавија независност на автономната област од Шпанија, јави каталонската ...
сите 273 | | | веќе видена

Победуваме за модерно и напредно Скопје, за Скопје каде има соживот и почитување, за солидарно Скопје. За Скопје кое се развива и Скопје кои нуди можости за ...
сите 284 | | | веќе видена

На кавадаречкиот гигант„ Фени Индустри “му се заканува стечај. Имено поради долговите кои ги имал Фени сметката на овој гигант му беше блокирана . Во јавноста ...
сите 108 | | | веќе видена

12.10.2017 Партиски делегации на коалициите на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ во придружба на кандидатите за советници и за градоначалник на Кочани присуствуваа на ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Станкоски: Претходните менаџери на ТК – Прилеп се луксузирале по казина и скапи продавници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: