40 бесплатни ресурси кои треба да ги знае секој дизајнер

Дали некогаш сте се запрашале каде дизајнерите треба да ги најдат своите ресурси за да им помогнат нивниот проект да успее? Затоа овде се наоѓа голема листа, вклучувајќи веб сајтови, PSD датотеки, UI елементи, шаблони итн. Најдобро од се е дека тие се целосно бесплатни и достапни за да ги превземете. Зачувајте си го овој пост, така што секогаш ќе можете да ја погледнете оваа листа кога ќе ви биде потребна. 1. Fribble Икони за вашиот веб сајт сајт, шаблони за iPhone или PSD датотеки. Fribble е местото каде што треба да бидете. 2. Behance project template Многумина од нас се борат кога го објавуваат својот проект на Behance . Каде да видите како треба да изгледа? Прво, прочитајте го овој напис, и симнете ја оваа модерна позадина. 3. psddd.co Друг одличен веб сајт каде што можете да добиете бесплатни PSD датотеки, заматени позадини или UI елементи. 4. COLOURlovers Борејќи се за да добиете совршена комбинација на бои, ова е веб сајтот кој го користам јас. Тој е совршен за некои визуелни инспирации! 5. CG ...
| | веќе видена | слични

Вака, многу брзо и лесно ќе дознаете дали навистина си одговарате со партнерот. Пример: Родени сте на 01. 04. Се собира на следниот начин: 0+1+0+4=5. Вашиот број е 5. 1 – емоционален, динамичен, властољубив екстраверт. 2 – зависен од туѓото мислење, затворен и пасивен карактер. 3 – комуникативен, отворен и стабилен карактер, кој не е зависен од надворешно влијание. 4 – стабилен, конзервативен, интелигентен и посветен на она што го сака. 5 – независен, импулсивен, сака авантури, ја сака слободата, не прифаќа граници. 6 – емоционален, духовит, и многу романтичен идеалист. 7 – мистериозен, воздржан, конзервативен интроверт. 8 – лидер со одлични организациони способности, ги сака пред се парите. 9 – многу чувствителна и емотивна душа, романтична и со богата фантазија. Сега соберете го вашиот број и бројот на партнерот, за да видите какви перспективи има вашата врска. 11 – постојана борба за надмоќ, обид за наметнување на сопственото мислење и недостаток на компромиси. 12 – имате големи шанси за стабилна врска, ...
| | веќе видена | слични

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 286 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 212 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 232 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

40 бесплатни ресурси кои треба да ги знае секој дизајнер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: