Кој стигна го насамари: Зоран Заев е од оние политичари со кого мајтап си играат од новинари и лажни принцови, до украински комичари! (ФОТО+ВИДЕО)


Откако вчеравечер беа објавени разговори со македонскиот премиер Зоран Заев, во кои тој наседнува на шегата на светски познатите руски „пpaнkepи“, на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска уште еднаш, по третпат во еден месец, е видена како се тресе. Меркел се тресеше овој пат додека стоеше покрај ...
| | веќе видена | слични

Руските комичари, сепак, не се први кои го насанкале Зоран Заев по телефон. Тоа пред седум години му го направил и македонски пранкстер. Слушнете како Заев ...
| | веќе видена | слични

Лакрдијата што ја направија руските комичари со Зоран Заев продолжува. Заев имал доволно време да разговара со „Порошенко“ дури и вицови да си раскажуваат. Еве ...
| | веќе видена | слични

Порошенко: Би сакал да ти кажам една анегдота, еден мој пријател претседател ми ја кажа, за Албанец и за Бошњак. Ако во автомобил седат албанец и бошњак, кој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ФФ на Црна Гора, Дејан Савичевиќ во интервју за „Спортклуб“ говореше за својата кариера, за Црвена Звезда, за генерацијата и притисоците во ...
| | веќе видена | слични

Српската фолкерка Милица Павловиќ која важи за една од најатрактивните и најсекси пејачки на естрадата. Згодната Милица, која не попусто гордо го носи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Токму ВМРО-ДПМНЕ беше партијата во чие владеење се дозволи илегалните градби во заштитениот појас на Охрид и охридскиот регион да бидат легализирани и тоа за ...
сите 106 | | | веќе видена

Пресот на обвинителката Ленче Ристоска беше нималку грациозен, а уште помалку доследен во споредба со славните прес-конференции каде театрално ги изведуваа и ...
сите 263 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 148 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 103 | | | веќе видена

Прекрасен рецепт кој многу едноставно се подготвува. Сопругата на шампионот на Вимблон пропагира здрава исхрана, а со целиот свет го сподели рецептот за ова ...
сите 145 | | | веќе видена

Руските комичари Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Стољаров) во пресрет на претседателските избори во Украина три пати разговарале со косовскиот ...
сите 170 | | | веќе видена

Српската јавност на големо го возвишува успехот на светскиот рекет број еден Новак Ѓоковиќ, откако најдобриот тенисер во овој момент во еден епски дуел успеа ...
сите 283 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој стигна го насамари: Зоран Заев е од оние политичари со кого мајтап си играат од новинари и лажни принцови, до украински комичари! (ФОТО+ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: