Солун и целиот регион ќе имаат корист од Договорот од Преспа, смета висок американски функционер

2 копии

Висок американски функционер во разговор со новинари на приемот организиран од грчко-американската комора од Северна Грција изразил убедување дека за пет ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Bо зградата на Обвинителството во атинската област Пиреја биле откриени 11 коверти со сомнителен прав, објави грчката новинска агенција АНА-МПА. Според истите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонија има нови херои, македонските одбојкари одиграа фантастичен меч и ја победија силната селекција на Словенија, втор триумф по ред, но се уште не сме ...
сите 334 | | | веќе видена

Можна ли е идната владина коалиција да биде онаа помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и Алијанса за Албанците? Двете опозициски партии засега не сакаат да се излетуваат со ...
сите 181 | | | веќе видена

Секој предлог е вреден за внимание, целта ни е да постигнеме договор, изјави денеска премиерот Зоран Заев, прашан за коментар на предлог законот за Јавно ...
сите 237 | | | веќе видена

Односите кои ги стекнуваме во животот несомнено се најважниот дел од животот. Интеракциите со другите луѓе влијаат и го обликуваат нашиот живот. Постојат ...
сите 159 | | | веќе видена

Лекари, медицински сестри и друг персонал од Клиничката болница во Тетово денеска половина час протестираа со цел да укажат на потребата да се спречи ...
сите 299 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Солун и целиот регион ќе имаат корист од Договорот од Преспа, смета висок американски функционер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: