Откриен сомнителен предмет на Даунинг стрит, улиците блокирани

4 копии
9 копии
3 копии
6 копии

Денеска лондонската полиција соопшти дека го блокирала реонот околу улицата „Дунинг“ во Лондон. Во тој реон се се наоѓа и Кабинетот на британската премиерка ...
| | веќе видена | слични

Британската премиерка Тереза Меј го одложила гласањето за новиот нацрт закон за Брегзит, кој го претставила како последна можност за излез од кризата. Текстот ...
| | веќе видена | слични
10 копии
5 копии
2 копии

Британската премиерка Тереза Меј утре ќе поднесе оставка, стои во денешното издание на угледниот весник „Тајмс“. „Тајмс“ како причина за оставката на Меј ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град. Ќе дува умерен североисточен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал ...
сите 312 | | | веќе видена

Со повратот на 15 отсто од ДДВ, државата за првпат враќа пари директно кај граѓаните, велат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку соопштение.Со ...
сите 251 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откриен сомнителен предмет на Даунинг стрит, улиците блокирани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: