Откриен организаторот на „крвавиот Велигден“ на Шри Ланка


11 копии
2 копии

Иако Исламската држава преземала одговорност, докази за тоа уште нема, а иако се зборува дека нападите на црквите и хотелите се одмазда за пукањето во џамиите ...
| | веќе видена | слични

Властите во Шри ланка признаа дека имале голем пропуст во разузнавачката служба пред нападите на католичкиот Велигден кои убија 359 луѓе и повредја повеќе од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Муслиманските групи од цивилното општество на Шри Ланка ги повикаа денеска властите веднаш да ги уапсат и казнат извршителите на бомбашките напади во неделата, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Шри Ланка Маитрипала Сирисена побара оставки од секретарот за одбрана и шефот на националната полиција откако силите за безбедност не реагираа ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Министерот за одбрана на Шри Ланка Руан Виџевардене денеска потврди дека во терористичките напади во неделата загинале најмалку 359 лица, додека во текот на ...
| | веќе видена | слични

Полицијата објави дека 359 луѓе загинаа во велигденските терористички напади на хотели и цркви во Шри Ланка и потврди дека повеќето се локални жители. Меѓу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 509 | | | веќе видена

Именувањето на новиот директор на Агенцијата за разузнавање, најавата за анализа на надворешната политика и за деблокада на процедурата за агремани за ...
сите 273 | | | веќе видена

Скандалот „Ибица“ доведе до падот на австриската влада, но истовремено, и до подем на познатиот музички хит од 1999 година, „We’re Going to Ibiza“ од групата ...
сите 201 | | | веќе видена

Неколку европски лидери се обидуваа да ја убедат германската канцеларка Ангела Меркел, на самитот во Романија на 9 мај, да ја прифати позицијата претседател на ...
сите 84 | | | веќе видена

Британската премиерка Тереза Меј утре ќе поднесе оставка поради тоа што не е прифатена нејзината позиција за тоа како да се реализира напуштањето на Европската ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откриен организаторот на „крвавиот Велигден“ на Шри Ланка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: