Голем штрајк на наставниците - „Да не работам уште една работа, ќе трпам за јадење“


4 копии

Голем број училишта во американската сојузна држава Оклахома денеска се затворени поради штрајк на наставниците кој трае веќе втор ден со барање за зголемување ...
| | веќе видена | слични

Стотици домашни и меѓународни летови во Германија се откажани поради предупредувачкиот штрајк на вработените во јавниот сектор. Поради штрајкот на персоналот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Илјадници патници на четири германски аеродроми, вклучувајќи го и најголемиот во Франкфурт, се нашле денес во проблем поради штрајкот на копнениот аеродромски ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Иако тргнувајќи пред изгрејсонце се обидоа да го избегнат очекуваниот сообраќаен метеж, возачите на оваа #ФотографијаНаДенот на ДојчеВеле направена во Келн ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Синоќа десетици летови се откажани во Германија… Аеродромите во Франкфурт, Дортмунд, Дизелдорф, Келн, Берлин се преполни со заглавени патници, пренесува Њуз24 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на грчкиот парламент, Никос Вуцис, соопштил дека пратениците ќе гласаат за ратификување на Преспанскиот договор со Македонија до крајот на ...
сите 384 | | | веќе видена

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 181 | | | веќе видена

Дарко Недев, момчето кое го фати крстот за Водици во Кавадарци и навивачката група Лозари Исток на која и припаѓа, за утре организираат хумана акција. -Утре од ...
сите 157 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 69 | | | веќе видена

Најмалку 12 лица се уапсени денеска во Париз за време на протестите на движењето „жолти елеци“, кои се одржуваат десетти викенд по ред. Демонстрантите биле ...
сите 102 | | | веќе видена

Скандалозната пејачка Јелена Карлеуша која и понатаму ја бранува јавноста со својот секс скандал и понатаму е во Кина со своето семејство.И покрај лошите ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Голем штрајк на наставниците - „Да не работам уште една работа, ќе трпам за јадење“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: