Откажани сите летови на аеродромите во Белгија поради штрајк на контролорите

3 копии

Авионскиот сообраќај цело утро е во прекин во Белгија поради ненајавениот штрајк на контролорите на компанијата „Скајс“. Оневозможено е полетувањето и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии
2 копии

Микел Брикс има 19 години. Тој пред три дена го започна својот штрајк со глас, со кој сака да им воочи на домашните политичари колку е важно прашањето за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Улиците во Франција денеска ќе бидат „окупирани“ од традиционалните синдикати, кои заеднички ќе протестираат и штрајкуваат против најавената реформа во јавната ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 246 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 75 | | | веќе видена

Шокантна изјава на Тамара за 1тв во која таа тврди дека настапот во Израел е многу поважен од набавка на амбулантни возила затоа што без Евровизија никој ...
сите 54 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откажани сите летови на аеродромите во Белгија поради штрајк на контролорите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: