Освојување на РТС или преземање на лидерството во опозицијата!


Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, ќе ги помилува сите уапсени учесници на антивладините протести што се одржаа во саботата, освен оние што извршиле ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска изјави дека власта нема да исполни ниедно барање на опозицијата и ги повика граѓаните да не ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како што пренесуваат руските медиуми, после инцидентот, не е познато дали напаѓачот е уапсен или се наоѓа во бегство. Засега непознато лице, во рускиот град ...
| | веќе видена | слични
9 копии
повеќе

Останато

Осветениот крст, што вчера во водите на реката Луда Мара го фати 26-годишниот Александар Ристески од Прилеп, денеска е поставен на плоштадот во Кавадарци, при ...
сите 288 | | | веќе видена

Побрза интеграција на Западен Балкан во ЕУ или лажни надежи за датум оваа пролет? Пред доаѓањето на претседателот на Европскиот Совет Шарл Мишел во Скопје овој ...
сите 463 | | | веќе видена

Словенците не губат надеж, сепак можат да стигнат до полуфиналето на Европското првенство. Словенија му нанесе втор последователен пораз на Португалија денес ...
сите 192 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Oд ВМРО- ДПМНЕ ќе излезат со нови предлози и забелешки кои ги изработуваат стручните тимови за Законот за ЈО. Вака е договорено по денешната средба на ...
сите 156 | | | веќе видена

Атиџе Муратова, главната хероина од македонскиот документарен филм „Медена земја“ ќе биде работно ангажирана во општината Лозово и нејзината куќа ќе добие нов ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Освојување на РТС или преземање на лидерството во опозицијата!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: