Ружата како лек – Како да ја подготвите и за што може да ви помогне?

Првата асоцијација, кога ќе се спомене ружата секако е убавината. Но, освен како украс и за декорација, ружата успешно може да се користи и како природен лек. ...
| | веќе видена | слични

Јаболковиот оцет, поради својот состав, има повеќе благотворни дејства на организмот… Јаболковиот оцет има малку необичен вкус на кој треба да се навикнете, но ...
| | веќе видена | слични

Бамјата е една од најстарите здрави намирници, која на голема врата се враќа во менијата на бројни кујни, но и во козметички цели. Сепак за неа се уште се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако другите видови оцет какви што се белиот оцет, балсамико оцетот и црвениот вински оцет, се користат главно во кулинарството, јаболковиот оцет се користи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Рускиот претседател Владимир Путин ги предупреди САД да не употрбуваат сила против Иран, бидејќи, како што рекол, тоа би имало катастрофални последици. – ...
сите 282 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 184 | | | веќе видена

Високaтa претставничка на ЕУ за надворешни работи и безбедност, Федерика Могерини, во Вашингтон зборуваше со американскиот државен секретар, Мајкл Помпео, за ...
сите 78 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 15 | | | веќе видена

Пратеникот Антонио Милошоски прашува „Дали тоа и хрватската министерка за надворешни работи, Марија Пејчиновиќ Буриќ шири лажни вести дека неколку ЕУ-земји се ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ружата како лек – Како да ја подготвите и за што може да ви помогне?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: