На полна месечина скопјани на прошетка до Милениумскиот крст


2 копии

Вечерна прошетка на полна месечина и собирање отпадоци од патеките на Водно се предвидени на рекреативниот настан „Осветли го Скопје“, кој ќе биде в петок на 9 јуни во организација на фитнес-студиото „Мој тренер“ и во соработка со здружението на граѓани „Макфолк“. Овој настан е дел од кампањата „Мрдни со прст“. Организаторите информираат дека зборно место за старт на адреналинската тура е кај основното училиште „Kочо Рацин“ во 19.45 часот. Три пати во лето и еднаш во зима Kако што изјави организаторот Даниел Трбогазов од фитнес-студиото „Мој тренер“, овој настан прв пат се реализирал пред пет години. - Настанот започна како граѓанска иницијатива со една помала група од 30-ина учесници со рекреативна цел. Имавме желба да се искачиме на врвот на планината Водно во летните периоди кога преку ден е премногу топло за планинарење. Оваа дружба успешно ја споив со една од моите пасии, а тоа е вечерната фотографија. Направивме групна вечерна фотографија, со многу насмевки и ведрина, на која Скопје светеше во ...
| | веќе видена | слични

„Oсветли го Sкопје”, рекреативен настан од јавен карактер кој почна пред пет години, повторно се одржа и оваа година. Многумина се одлучија петок навечер да го поминат во ноќно искачување до Милениумскиот крст на Водно за да уживаат во вечерната панорама на градот. Патеката е долга околу пет километри, а ја изоде и екипа на Тв Нова. Габриела Додевска
| | веќе видена | слични
2 копии

“Осветли го Скопје” е рекреативен настан од јавен карактер кој започна пред 5 години како граѓанска иницијатива. Настанот всушност е ноќно искачување до Милениумскиот крст на планината Водно кој овозможува на секому кој е дел од настанот да ужива во вечерната панорама на Скопје. Настанот се одржува неколку пати во годината каде бројот на учесници расте со секој нов настан се повеќе. Вечерна прошетка на полна месечина, рекреативен настан со добра цел кој ќе го разбуди вашиот адреналин. Авантура која ви нуди многу незаборавни моментии, забава и дружење. Настанатот Осветли го Скопје ќе се одржи вечерва, 09 јуни 2017 година, соопштуваат организаторите фитнес студио Мој тренер и Макфолк. Патеката по која ќе се пешачи е долга приближно 5 км и се пешачи околу 1:30 до 2:00 часа.
| | веќе видена | слични

Вечерна прошетка на полна месечина, рекреативен настан со добра цел кој ќе го разбуди вашиот адреналин. Авантура која ви нуди многу незаборавни моментии, забава и дружење. Настанатот Осветли го Скопје ќе се одржи утре, соопштуваат организаторите фитнес студио Мој тренер и Макфолк. Патеката по која ќе се пешачи е долга приближно 5 км и се пешачи околу 1:30 до 2:00 часа. Скопје е еден од ретките градови во светот што може да се пофали дека се наоѓа веднаш до прекрасна планина. Секој наш сограѓанин барем еднаш го посетил Водно а некои и по неколку пати во годината. Водно е нашто катче за рекреација вo зима, во лето, преку ден или дури и преку ноќ. Ние, Ве потикнуваме и каниме на несекојдневно ноќно искачување, искуство за кое ќе зборувате месеци и години потоа. “-Ние, ве потикнуваме и каниме на несекојдневно ноќно искачување, искуство за кое ќе зборувате месеци и години потоа, велат организаторите” – велат од Организацијата. Оттаму додаваат „секој учесник, се вклучува во кампањата за почисто Водно, акција со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Порача еврокомесарот за проширување денес од Скопје Нема време за губење. Искористете го своето демократско право на референдумот на 30-ти септември, изјави ...
сите 145 | | | веќе видена

Партијата Левица од поодамна посочи дека ќе го бојкотира референдумот на 30-ти септември, а оттаму се бунати за неправилности на кои би можеле да наседнат ...
сите 12 | | | веќе видена

Интервју со Стево Пендаровски, универзитетски професор и национален координатор за НАТО Во пресрет на референдумот на 30 септември, првиот македонски дневен ...
сите 30 | | | веќе видена

Во отвореното Студио 1 ги анализираме последните апели на партиите пред референдумот – маршот на коалицијата „За европска Македонија“ во Скопје и маршот на ...
сите 58 | | | веќе видена

Apple ја претстави дванаесеттата верзија од iOS на почетокот од летото, како што тоа го прави секоја година. Официјалната верзија ја очекувавме за оваа есен, ...
сите 71 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На полна месечина скопјани на прошетка до Милениумскиот крст

Од:
До кого (е-маил):
Порака: