МНР: Двајца македонски патници се потешко повредени, а шест полесно


2 копии
2 копии

Автриските медиуми објавија снимка од сообраќајната несреќа, која се случи вчера утрото во близина на Линц, Австрија. Според објавите, во несреќата биле ...
| | веќе видена | слични

Најмалку девет патници се повредени во сообраќајката која се случила утрово во 6 часот откако се судриле македонски автобус и товарен камион во близина на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Две лица се потешко повредени, но не се во животна опасност, а шест лица се полесно повредени во сообраќајката која се случила изутрината, во 6 часот, во ...
| | веќе видена | слични

Тешка сообраќајка несреќа се случила утрово во Австрија на автопатот во близина на Линц во која учествувале македонски автобус и товарен камион. Според ...
| | веќе видена | слични

Осум македонски државјани се повредени во сообраќајна несреќа во близина на Линц Австрија. Повредените биле патници во автобус со скопски регистарски ознаки ...
| | веќе видена | слични

Македонското Министерство за надворешни работи потврди дека во сообраќајната несреќа што се случила утрово во близина на Линц, Австрија, осумина македонски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Двајца македонски државјани се потешко повредени, откако автобусот со кој патувале имал сообраќајна незгода во Австрија, информираат од Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Две лица, македонски државјани, се потешкко повредени во судир на македонски патнички автобус и камион што с случи утринава во Австрија во близина на градот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 236 | | | веќе видена

Немаат само тинејџерите “влажни соништа“и возрасните можат да го доживеат врвот во сон, потврдува науката...Можеби оваа теорија за доживување на “врв“ кога сте ...
сите 34 | | | веќе видена

На својот Твитер профил, премиерот Зоран Заев објави линк до извадок од документарниот филм на Би-Би-Си за креаторите на лажни вести од Велес. Заев пишува: ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МНР: Двајца македонски патници се потешко повредени, а шест полесно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: