Почина познатиот ДИ ЏЕЈ Роберт Мајлс


Почина познатиот италијански диџеј и продуцент на транс музика, 47 годишниот Роберт Мајлс. Диџејот кој на јавноста и е најпознат по хитот "Children" замина по долгата борба со болеста, која ја криеше од јавноста, пренесува "ДЈ Маг Италија". Италијанецот често беше гостин и во скопските дискотеки. Хитот кој го прослави се најде на врвот на топ-листите во 12 земји низ светот. "Трагичните вести за смртта на еден од најталентираните уметници од нашето време многу ме вознемирија. Ќе ми недостигаат нашите борби, караници, критики и пресуди, но посебно твојот талент за пронаоѓање на вистинскиот звук и мелодија", изјавил неговиот долгогодишен пријател Џо Ти Ванели.
| | веќе видена | слични
2 копии

Благодарение на својата локација на крстопат, Луксембург спојува различни култури и јазици и претставува мешавина на старото и новото. Во продолжение прочитајте неколку занимливости во врска со овој европски бисер, кои досега веројатно не сте ги знаеле. 1. Луксембург е најмалку среќната земја во Европа. Според годишниот извештај на Happy Planet Index, се наоѓа на претпоследното место на листата од 140 светски земји, само една позиција над Чад. 2. Жителите на оваа земја јадат големи количини на месо. Поточно – 107.9 килограми по личност годишно, наведува Организацијата за храна и земјоделство на Обединетите нации. Само во САД, Кувајт, Австралија и Бахамите се конзумира повеќе месо. 3. Луксембург е многу поголем отколку што се мисли. Иако повеќето луѓе ја гледаат оваа држава како ситен дел од Европа, со својата површина од 2.586 квадратни километри е приближно еднаква на американската сојузна држава Роуд Ајленд. Исто така, поголема е од Андора (468 km²), Малта (316km²), Лихтенштајн (160km²), Сан Марино ...
| | веќе видена | слични

Според индексот на Хепи планет, Луксембург е најнесреќната држава во Европа. Од 140 земји понесреќни се само жителите на Чад. Граѓаните во просек јадат по 107,9 кг месо годишно. Таа е поголема по површина од Андора, Малта, Лихтенштајн, Сан Марино, Монако и Ватикан. Луксембург има три официјални јазици и тоа француски, германски и луксембуршки. Имаат катедрала која се вика Нотр Дам, чии темели се ставени во 1613 година, а изградена е во 1938 година. Сепак, оваа катедрала не е како онаа во Париз. За љубителите на уметноста во музејот МУДАМ има дела од повеќе од 100 уметници.
| | веќе видена | слични

Швајцарскиот ди-џеј и продуцент Роберт Мајлс чие вистинско име е Роберт Кончина, за жал почина синоќа на 47-годишна возраст, пренесува Дејли Мирор. Мајлс беше најпознат по мегахитот "Children", една од песните која ја дефинираше транс денс сцената од 90-тите години. Оваа песна беше број 1 во 12 држави, а се слуша и денес.
| | веќе видена | слични
2 копии

Швајцарскиот ди-џеј и продуцент Роберт Мајлс (вистинското име Роберт Кончина) почина синоќа во 47 година, пренесува Дејли Мирор. Мајлс беше најпознат по мегахитот "Children", една од песните која ја дефинираше транс денс сцената од 90-тите години. Оваа песна беше број 1 во 12 држави. Не е соопштено од што умрел Мајлс. На социјалните мрежи веднаш се огласи транс заедницата, која му оддаде почит на еден од своите предводници. Слушнете го неговиот голем хит: „Children":
| | веќе видена | слични

Диџејот, најпознат по хитот „Children“ почина по долга битка со болеста, која ја криеше од јавноста, пренесува „ДЈ Маг Италија“. Италијанецот беше чест гостин и во скопските дискотеки. Хитот кој го прослави се најде на врвот на топ-листите во 12 земји низ светот. – Трагичните вести за смртта на еден од најталентираните уметници од нашето време многу ме вознемирија. Ќе ми недостигаат нашите борби, караници, критики и пресуди, но посебно твојот талент за пронаоѓање на вистинскиот звук и мелодија – изјавил неговиот долгогодишен пријател Џо Ти Ванели.
| | веќе видена | слични

Роберт Мајлс, најпознат по денс химната на 90-тите „Чилдрен“, почина во 48. година од животот. Во кариерата издаде шест студиски албуми, а најголем успех доживеа албумот „Дримленд“, издаден во 1996 година. Италијанскиот ди-џеј и продуцент со вистинско име Роберт Концина славата ја стекна со хитот „ Чилдрен “, издаден во 1995 година. Овој хит беше број 1 во повеќе од 12 земји и е прогласен за една од најдобрите денс нумери на сите времиња. Покрај „Чилдрен “, фановите ги освои и со хитовите како „Уан енд уан”, „ Фриддом” и „Фејбл”.
| | веќе видена | слични

Останато

Две недели по распишувањето на претседателските избори, а во исчекување на кандидатот со кој ќе влезе во изборна трка владејачкото мнозинство, „Макфакс“ ...
сите 211 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 215 | | | веќе видена

Наглата промена на времето, односно брзиот продор на многу студената воздушна маса која се спушта од Русија од утрешната ноќ како и во сабота ќе услови ...
сите 201 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ нема да учествува на претстојниот состанок на процесот „Жан Моне“, дознава „Независен весник“. Висок партиски функционер брифира дека за својата ...
сите 247 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 91 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина познатиот ДИ ЏЕЈ Роберт Мајлс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: