Осум загинати во самубиствен напад во Авганистан

Осум луѓе загинаа, а четворица се раните во самоубиствен бомбашки напад, кој утрово се случил во северо источниот дел на Авганистан Според зборовите на портпаролот на провинцијата Капис, напаѓачот се саморазнел на околу 200 метри од канцеларијата на гувернерот на таа провинција, Азиз Рахман Таваб. Меѓу загинатите четворица се полицајци, а четворица цивили, сите ранети се локални жители.
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Нола Исмајлоска-Старова, на својот Фејсбук профил сподели став во однос на референдумот и претстојното гласање во Собранието за ...
сите 91 | | | веќе видена

Вратите на ЕУ останувааат отворени за вас. Вие сте оние кои ги имате клучевите во вашите раце. Немојте да дозволите да ја пропуштите оваа историска можност, ...
сите 103 | | | веќе видена

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Ако референдумот е успешен и ако мнозинството граѓани се изјаснат „за" дека го поддржуваат сето ова, тогаш ситуацијата е јасна, односно, ако бидат исполнети ...
сите 274 | | | веќе видена

Пред почетокот на продажбата на iPhone XS и XS Plus на мрежата се појавија првите рецензии во кои повеќето се фалат со нови опции од овие уреди, но многумина ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Осум загинати во самубиствен напад во Авганистан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: