Кои се најубавите 15 голови оваа сезона во ЛШ? (видео)


Фантастичната акција на германскиот бундеслигаш Борусија Дортмунд, петицата на интернационалецот од Брегот на Слоновата коска Дрогба, неверојатната “бомба“ на Елисеу, “ножичките“ на Бензема се само дел од мајсториите оваа сезона 2012/2013 во Лигата на шампионите. Сигурно многу голови ќе останат во сеќавање сезонава во најквалитетното европско фудбалско натпреварување, а во овој избор најдоброто доаѓа од членот на италијански Милан, Филип Мексес на дуелот со белгиски Андерлехт. Погледнете и уживајте во најубавите 15 гола од видео записот..
| | веќе видена | слични

Фудбалската сезона 2012/13 заврши и веќе фудбалските клубови почнаа да се подготвуваат за летниот преоден рок, со цел уште повеќе да се засилат и да тргнат во нова битка за трофеите. Сезонава, освен шампионите во најсилните лиги, европската круна на Баерн Минхен, ќе се памети и по головите. Ова се 50-те најубави погодоци.
| | веќе видена | слични

Јувентус и оваа сезона ја освои титулата во италијанското првенство. Јуве, Наполи и Милан ќе ја преставуваат Италија во Лигата на шампионите, додека Фиорентина, Удинезе и Лацио ќе играа во Лига Европа. Ова пак се најдобрите 10 голови за сезоната 2012/2013. Уживајте !!!
| | веќе видена | слични

Крајот на сезоната секогаш е резервиран за изборот на најдобрите. Италијанското Калчо ги доби најубавите 10 голови постигнати сезонава во Серија –А. Во изборот на Скај Италија стрелец на наубавиот гол во сезоната 2012-2013 во Калчото е фудбалерот на Палермо Фабрицио Миколи . Миколи овој ефектен погодок од половина терен го постигна на дуелот против Рома. Во 10 најубави голови почнувајќи од 10 кон 1 место се погодоците ,а Франческо Тоти, Пасквало, Погба, Освалдо, Иличевиќ, Ернанес, Мареска, Ди Натале, Коне и Миколи.
| | веќе видена | слични

Баерн Минхен е новиот првак во Лигата на Шампиони откако во финалето ја совлада Борусија од Дортмунд. Но, покрај титулата на “баварците“ секоја сезона во ЛШ се памети по убавите голови, така беше и оваа сезона, па уживајте во најдобрите 15 погодоци. Мх.П.
| | веќе видена | слични

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 228 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево и свежо со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен североисточен ветер. Во Маврово утринската температура ...
сите 264 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кои се најубавите 15 голови оваа сезона во ЛШ? (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: