Каракамишева: Шекеринска не прави разлика помеѓу националност и државјанство

Ако терминот nationality според учената ни потпретседателка Рада значел државјанство, а не националност, тогаш што ли во нејзиниот уникатен речник значи ...
| | веќе видена | слични

Со документи во рацете Беким Мурати, речиси секој ден оди во Секторот за внатрешни работи во Куманово. Иако е роден во Македонија, 46-годишниот Беким вели ...
| | веќе видена | слични

Останато

Британската премиерка Тереза Меј го објави својот „план Б“ за Брегзит, кој многу наликува на „планот А“, во обид во Парламентот да издејствува усвојување на ...
сите 407 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, денеска изјави дека ќе го тужи својот некогашен колега од владата на Ципрас, ексминистерот ...
сите 200 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 321 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 127 | | | веќе видена

Речиси целата земја со денови се гуши во загадениот воздух, а вечерва најзагадено е во Струмица 303 ПМ 10 честички на метар кубен, Гостивар 202 ПМ 10 честички, ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каракамишева: Шекеринска не прави разлика помеѓу националност и државјанство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: