ВМРО-ДПМНЕ: Јавноста очекува истраги за сомнителните милионски тендери на Заеви, Анѓушев и Спасовски


6 копии

Градоначалникот на Ново Село не е единствениот функционер на власта за кој што постојат сериозни индиции за криминал Градоначалникот на Ново Село не е ...
| | веќе видена | слични

Градoначалникот на Ново Село, Боро Стојчев, доби осумдневен притвор од струмичкиот суд по полициската акција која разбиваше шверц на цигари на самото место ...
| | веќе видена | слични

На градоначалникот на Општина Ново Село Боро Стојчев и уште три лица осомничени за шверц на цигари им е одредена мерка осумдневен притвор, а на едно лице му е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалникот на Ново Село не е единствениот функционер на власта за кој што постојат сериозни индиции за криминал, сметаат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. ...
| | веќе видена | слични
12 копии
3 копии

Актуелниот градоначалник на општина Ново Село Боро Стојчев е приведен поради шверц на цгари. Заедно со Стојчев приведени се уште четири лица. Акцијата била ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Осомничените за убиството на младиот Никола Саздовски одведени на распит пред јавен обвинител. Јавното обвинителство пред два дена го преквалификува делото од ...
сите 175 | | | веќе видена

По трансферот во Јувентус, Кристијано Роналдо не сака ништо да го поврзува со Шпанија па почна да го подмирува долгот кон даночните власти и да го продава ...
сите 96 | | | веќе видена

Драмската програма на фестивалот „Охридско лето“ продолжува вечерва, во 21 часот, во центарот за култура „Григор Прличев“, со премиера на театарската претстава ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Јавноста очекува истраги за сомнителните милионски тендери на Заеви, Анѓушев и Спасовски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: