Баба Ванѓа предвидела бурна 2018-та !

Баба Ванѓа за 2018 година рекла дека ќе биде бурна на политички план и дека Кина ќе стане новата светска велесила која ќе ја сруши моќта на САД. Другата, исто така важна работа е дека на Венера ќе биде пронајден нов извор на енергија од луѓето ќе имаат голема корист. Баба Ванѓа предвидела „Златно време“ од 2025 до 2028 година токму поради „новиот облик на енергија“. Од 2033 до 2045 година ќе се отопат половите, а нивото на морињата ќе се подигне.Меѓу 2072 и 2086 ќе се врати комунизмот. До крајот на светот, кој Ванѓа го предвидува за 5079 година, човековата раса ќе успее да сфати како функционира патувањето низ времето, цивилизацијата целосно ќе се уништи и луѓето ќе живеат како ѕверови додека не настане нова религија.
| | веќе видена | слични
2 копии

Баба Ванѓа била позната јасновитка во светот. Еве дел од нејзините пророштва за иднината: 2014 – Ванѓа предвиде дека поголемиот дел од човештвото ќе страда од гнојави чиреви, рак на кожата и други болести предизвикани од хемиско оружје 2018 – Новата сила, светска држава, ќе стане Кина. Земјите во развој од експлоатирани ќе прераснат во експлоататори 2023 – Малку ќе се промени орбитата на Земјата; 2025 – Европа е ретко населена ; 2028 – Изнаоѓање на нови извори на енергија. Заминување на летала со екипаж на Венера ; 2033 – Ледот на земјата се топи. Го зголемува нивото на океаните во светот ; 2043 – Светската економија цвета. Европа е водена од страна на муслиманите ; 2046 – Се ,,одгледуваат,, сите органи на човечкото тело , и замена на заболените станува најдобар метод на лекување; 2066 – За време на нападот врз муслиманскиот Рим, САД применуваат прв пат ново климатско оружје– ненадеен студ ; 2076 – Завладува ново бескласно општество – комунизам; 2084 – Природата полека заздравува ; 2088 – постои нова болест ...
| | веќе видена | слични

Најпознатата балканска пророчица, Баба Ванѓа на своите клиенти им кажувала тиочно она што го гледа, без влакна на јазикот. Македонски пар засекогаш ќе ја памети нивната средба. Тие неможеле да имаат деца па жената решила да отидат кај Баба Ванѓа за таа да им помогне, но нејзиниот маж не и верувал. -Кога дојдовме до нејзината куќа имаше луѓе насекаде но сепак бевме упорни- рекла жената, сепак успеале да влезат а Ванѓа била многу сурова спрема нив. -Таа го впери прстот спрема нас и рече: Цел пат ме пцуеше, срам да ти е. Зошто дојде ако не ми веруваш? Одговорот на вашето прашање е НЕ, вие никогаш нема да имате деца!- Рекла Ванѓа Нивната судбина била зацртана, тие навистина никогаш немале деца.
| | веќе видена | слични

Предвидувањата на Баба Ванѓа во најголема мера се остварени. Според толкувачите, таа предвидува три големи пресврти за 2018 година. Според неа, в година Кина ќе стане најголемата светска сила и најмоќна држава во светот, што може да доведе до нов светски поредок. Ова значи дека корист ќе имаат државите што се во добри односи со Кина. Предвидувањето на Баба Ванѓа е дека повеќето држави ќе се обидат да станат експлоататори. Третата голема промена е промената на орбитата на Земјата, која ќе биде забележана во втората половина на годината.
| | веќе видена | слични
2 копии

Една од најпознатите јасновитки, Баба Ванѓа пред својата смрт во 1996 година предвидела каква ќе биде годината која ни претстои. Таа за 2018 година рекла дека ќе биде бурна на политички план и дека две работи може да го променат светот. Според неа, Кина ќе стане новата светска велесила која ќе ја сруши моќта на САД. Другата, исто така важна работа е дека на Венера ќе биде пронајден нов извор на енергија од луѓето ќе имаат голема корист. Таа своите предвидувања ги има запишано до 51 век за кога сметала дека ќе биде и крај на светот. Баба Ванѓа предвидела „Златно време“ од 2025 до 2028 година токму поради „новиот облик на енергија“. Од 2033 до 2045 година ќе се отопат половите, а нивото на морињата ќе се подигне. Меѓу 2072 и 2086 ќе се врати комунизмот. До крајот на светот, кој Ванѓа го предвидува за 5079 година, човековата раса ќе успее да сфати како функционира патувањето низ времето, цивилизацијата целосно ќе се уништи и луѓето ќе живеат како ѕверови додека не настане нова религија.
| | веќе видена | слични

Јасновитката Баба Ванѓа , за време на својот живот запишала предвидувања кои, наводно, ќе се случуваат се до 51-от век, кога наводно, и ќе се случел крајот на светот. Претскажувачката е родена во Струмица, но поголемиот дел од својот живот го мина во Бугарија, односно во местото наречено Рупите на планината Кожуф во Пиринска Македонија. Почина во Софија, во 1996 година. За 2018-та година, таа претскажала дека Кина ќе стане новата светска велесила која ќе го преземе приматот од Америка, а 10 години подоцна ќе се открие „нов вид енергија на планетата Венера“. За малку подалечната иднина, т.е. за 2025-та таа предвидела ново „Златно доба". Клонирањето, според неа, ќе стане „најраспространетиот лек“. Натаму, јасновитката од македонско потекло навестува дека во периодот 2033 - 2045. ќе се стопат земјините полови, со што морското ниво ќе се подигне. Тогаш и муслиманите ќе завладеат со Европа. А пак, САД ќе го нападне „исламски Рим“ со оружје кое, наводно, „ќе го замрзнува противникот“. Меѓу 2072 и 2086 година, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Влада на Тереза Меј сé уште работи на прашањето што да побара од Европската унија со цел да ја реши загриженоста на пратениците во врска со планот за ...
сите 420 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, денеска изјави дека ќе го тужи својот некогашен колега од владата на Ципрас, ексминистерот ...
сите 159 | | | веќе видена

Државите признаваат држави, а не народи или нации, самоопределувањето не може да биде предмет во договорите, рече алтернативниот министер за надворешни работи ...
сите 307 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 143 | | | веќе видена

Грчкиот парламент се очекува во вечерните четврточни часови да го ратификува Преспанскиот договор со Македонија за решавање на деценискиот спор за името на ...
сите 88 | | | веќе видена

Со секоја своја постапка ВМРО-ДПМНЕ и антизападниот Мицкоски покажуваат дека се против заедништвото, против напредокот, против европските вредности и концептот ...
сите 199 | | | веќе видена

Законот за двојазичност е противуставен, донесен во нелегална процедура, а со тоа и штетен. Ова се главните причини заради кои што ВМРО-ДПМНЕ денес поднесува ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Баба Ванѓа предвидела бурна 2018-та !

Од:
До кого (е-маил):
Порака: