За само неколку години, реткост ќе биде да видите пушач на Хаваи


Изминатиот викенд Манчестер Сити го победи Челзи со убедливи 6:0, а после овој натпревар следуваа голем број критики на сметка на стратегот на „сините“. Освен ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Судот во Кордоба, Шпанија, пресуди дека зависноста на еден татко од цигари е опасна за здравјето на неговите деца, поради што тој го загуби старателството врз ...
| | веќе видена | слични

Заменикот на грчкиот министер за здравство му порача на европскиот комесар за здравје „да си ја гледа својата работа“, откако овој остро го прекори поради ...
| | веќе видена | слични

Новопредложен закон на Хаваите не ја забранува директно продажбата на цигарите, но е блиску до тоа. Тамошните медиуми пренесуваат дека пратеникот Ричард Креган ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За разлика од контроверзното право за носење оружје, правото за пушење цигари во САД не постои, а Хаваите наскоро би можеле да станат првата федерална држава ...
| | веќе видена | слични

Фотографии од грчки владини функционери како пушат на прес конференции и јавни настани, ја шокираа меѓународната јавност. Грчките медиуми објавија фотографија ...
| | веќе видена | слични

„Овој закон смета дека цигарите се најсмртоносната работа во човечката историја”, – со овие зборови започнува текстот на новиот предлог закон на Хаваи, според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 175 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 194 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За само неколку години, реткост ќе биде да видите пушач на Хаваи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: