Остра реакција на Пекинг поради американските воени бродови во Јужно Кинеско Море


3 копии

Министерството за надворешни работи на Кина реагираше откако американски воени бродови пловеа во близина на островите во Јужно Кинеско Море, на кои Пекинг ...
| | веќе видена | слични

Првите американски преговарачи, предложени за изнаоѓање излез од сегашната ситуација и ставање крај на трговската војна со Кина, започнаа денес во Пекинг. Ова ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ММС, 11.02.2019Два американски воени брода поминаа близу остров во Јужото Кинеско Море за кој Кина тврди дека полага право, пишува агенцијата „Ројтерс“, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Два американски воени бродови пловеле во близина на острови во Јужното Кинеско Море за кои Кина тврди дека се нејзина територија, изјави денеска неименуван ...
| | веќе видена | слични

Контролата на здравствената состојба оваа година ја направи Конли, доктор по остеопатска медицина и ветеран во морнарицата, кој сега е официјален лекар на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Здравствената состојба на Доналд Трамп е "многу добра", рекол неговиот лекар по годишниот преглед во воената болница кој траел четири часа. "Задоволство ми е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп е во „многу добра здравствена состојба“, изјави неговиот лекар по четиричасовниот годишен преглед во воената болница ...
| | веќе видена | слични

Здравствената состојба на Доналд Трамп е добра, а лекарите цели 4 часа го испитувале во болница. По деталниот преглед е соопштено дека 72-годишниот Трамп се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што веќе најавивме, од утре па во текот на следниот период територијата на нашата држава ќе биде пов влијание на возок воздушен притисок (антициклон) кој ...
сите 203 | | | веќе видена

Само претседателот на државата Ѓорге Иванов не го испочитува рокот за промена на името на дигитални записи, логoа, меморандуми, електронски комуникации, ...
сите 278 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 154 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 239 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 251 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 122 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва прогласи вонредна состојба за да добие пристап до милијарди долари за изградба на ѕид долж границата меѓу САД и ...
сите 90 | | | веќе видена

Десерт кој ќе го обожавате! 2 јајца 1 чаша шеќер 1 чаша млеко 1 чаша мелени бисквити 50 гр чоколадо 60 гр путер 1 кесичка прашок за печиво 1 чаша брашно 1 чаша ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Остра реакција на Пекинг поради американските воени бродови во Јужно Кинеско Море

Од:
До кого (е-маил):
Порака: