Министерството за здравство ги почна процедурите за јавна набавка на инсулин

Се случува негувателка да има вербален испад во градинка, се случува дете да биде изгризано, бидејќи го полазил инсект во градинка, се случува дете да е ...
| | веќе видена | слични

Кога е најдобро време децата да тргнат во градинка? Родителите во Македонија најчесто чекаат да наполнат три години, но има и такви кои сметаат дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се случува негувателка да има „вербален испад“ во градинка, се случува дете да биде изгризано, бидејќи го „полазил инсект“ во градинка, се случува дете да е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Десетиците лажни вести и пропагандни елементи, особено на социјалните мрежи, но и во дел од медиумите кои имаат голема публика во Македонија, се поклопија со ...
сите 109 | | | веќе видена

Ниту еден политичар нема мандат да преговара за идентитетот на еден народ. Мнозинството македонски граѓани не гласале за програма во која е предвидена промена ...
сите 82 | | | веќе видена

Имaме сознанија дека се работи за непријатни измени на Уставот, односно за нови амандмани кои се спремаат за да се измени Уставот, но се кои се кријат од ...
сите 186 | | | веќе видена

За време на IFA 2018 настанот, Honor го најави својот нов уред, Honor Magic, но не и датумот кога ќе биде претставен. Сега, компанијата сподели малку повеќе ...
сите 47 | | | веќе видена

Јувентус успеа да го победи аутсајдерот Фрозиноне со 2:0, но тоа го направи многу потешко од очекувањата и со погодоци во завршните десетина минути од средбата ...
сите 197 | | | веќе видена

Со откривање на споменик на поранешниот претседател на Јужноафриканска Република, Нелсон Мандела во зградата на Обединети нации во Њујорк денеска ќе почне ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерството за здравство ги почна процедурите за јавна набавка на инсулин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: