Трајно воведена забраната за запирање возила за доставување стока од 7: 30 до 18 часот

4 копии

Советот на Град Скопје на денешната осма седница ја усвои Одлуката за изменување и дополнување на Одлуката за организирање и дефинирање на условите за ...
| | веќе видена | слични

Практично, Советот ја продолжи одлуката која стартуваше на почетокот на годинава, како една од мерките против загадувањето. Скопјани со поделени мислења околу ...
| | веќе видена | слични

Продолжено траењето на забраната за дистрибуција на стока во Скопје Објавено на 20 март 2018 година После зимскиот период во кој како превентивна мерка против ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Советот на град Скопје на денешната осма седница ја усвои одлуката со која трајно се воведува забраната за запирање возила за доставување стока на подрачјето ...
| | веќе видена | слични

Советот на Град Скопје на денешната осма седница усвои, времената одлука за забрана за запирање на возилата за доставување стока во централното градско ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот Петер Шилегов, објасни дека со ова, привремената одлука за забрана за запирање на возилата за доставување стока во централното градско подрачје ...
| | веќе видена | слични

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 195 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 102 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска остварија средба со граѓаните и членовите на ...
сите 215 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 46 | | | веќе видена

Брендон Бучард пораснал во сиромашно семејство во Монтана, а денес е најпродаван автор на Нујорк Тајмс. Погледнете ја инспиративната приказна како од мачни и ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трајно воведена забраната за запирање возила за доставување стока од 7: 30 до 18 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: