ЕКСКЛУЗИВНО: Слушнете како Ален Хасановиќ ја пее „Кога тргнав Цвето“


Ален Хасановиќ продолжува да го освојува регионот со својот неверојатен талент за пеење. Имено, Ален Хасановиќ во саботата во рамки на баражот на регионалниот музички натпревар „Ѕвездите на Гранд“ ја изведе македонската легендарна песна „Кога тргнав Цвето“. Како и со сите претходни настапи, младиот пејач кој е единствениот сериозен кандидат од Македонија за победа во ова големо музичко шоу не прекинува да ја воодушевува публиката со својот шарм и фантастичен глас. Жирито го оцени со највисока оцена, а Ален заслужено се пласираше во следниот круг каде што ќе се натпреваруваат само 30-тина кандидати од целиот регион. Како изгледаше неговиот настап, погледнете во продолжение .
| | веќе видена | слични
2 копии

Во следниот круг од најпопуларното музичко шоу во регионот „Ѕвездите на Гранд“ ќе влезат само четворица Македонци, но кој од нив е најдобар и најпопуларен? Кој е потенцијален победник во шоуто? Како потсетување, аудицијата за Македонците се одржа во просториите на телевизија Канал 5 на 19-ти август 2014 година, а таму билет за Белград освоија 50-тина кандидати. Во моментов во шоуто се само четворица Македонци. Ранг листата според истражувањето на FOX.mk изгледа вака: МЕСТО БРОЈ 4: Ивона Јовановиќ Фанови на Фејсбук група: 4.000 Гледаност на првиот настап досега: 135.000 (Има један свијет) Ивона пред учеството на „Ѕвездите на Гранд“ се појави во македонското музичко шоу „Сите наши песни“ – проект на МРТ за промоција и афирмација на македонската забавна музика. МЕСТО БРОЈ 3: Мартинијан Кириловски Фанови на Фејсбук група: 7.900 Гледаност на првиот настап досега: 164.000 (Није љубав ствар) Мартинијан пред учеството на „Ѕвездите на Гранд“ се појави во македонското музичко шоу „Сите наши песни“ – проект на МРТ за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ален Хасановиќ, еден од нашите претставници на „Ѕвездите на Гранд“, вчера имаше навистина уникатна изведба на „Кога тргнав Цвето“. Досега Ален со секој свој настап го воодушевува жирито, но и публиката, па така беше и овојпат. Тој настапи во баражот и заслужено си доби место во понатамошното натпреварување. Погледнете го неговиот вчерашен настап и слушнете ја изведбата на оваа стара и добро позната македонска песна.
| | веќе видена | слични

Новиот македонски идол Филип Божиновски, повторно докажа какви вокални способности поседува. Тој гостуваше во студиото на Радио Слободна Македонија и имаше настап во живо. Како звучи големиот хит од Тоше Проески, испејан од нашиот Филип, слушнете во продолжение:
| | веќе видена | слични

Останато

Бегалец но и пратеник со добра плата е во моментов Никола Груевски. Иако полицијата го бара со потерница, поради изречената казна од две години, тој се уште го ...
сите 392 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски. ВМРО-ДПМНЕ беше вчера под ...
сите 140 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 101 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 80 | | | веќе видена

Екипата на 1ТВ е на пат кон Будимпешта по трагата на побегнатиот екс премиер Никола Груевски. Тргнаа по непотврдени информации за тоа каде се наоѓа, а нешто по ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕКСКЛУЗИВНО: Слушнете како Ален Хасановиќ ја пее „Кога тргнав Цвето“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: