Беџети со порака до Османи: Јуни е блиску! Реформските закони не се донесени!

2 копии

Портпаролот на Алијанса за Албанците, Флакран Беџети, преку пост на Фејсбук реагираше на телевизискиот настап на портпаролот на ДУИ и вицепремиер за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Студентите и професорите од Универзитетот во Тетово денеска директно од вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи се запознаа со можност за учество на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денеска го претстави проектот „Со европско знаење до европската престолнина“ пред студентите од ...
| | веќе видена | слични
8 копии
12 копии

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи изјави дека уште денеска ќе биде договорен состанокот меѓу премиерот Зоран Заев и лидерот на ДУИ Али Ахмети, ...
| | веќе видена | слични

Османи, каде што присуствуваше на средба со студентите од Економскиот факултет при УКИМ, рече дека оваа тема тема не треба да биде доминантна во политичкиот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи денеска ќе одржи средба со студентите и дел од професорите од Економскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Висепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, денеска на Универзитетот „Мајка Тереза“ - Скопје беше дел од симулацијата на состанок на Европскиот совет што ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи денеска пред студентите на Универзитетот „Мајка Тереза“, ќе ги брани образложенијата зошто на Република Северна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во источните делови, ...
сите 168 | | | веќе видена

Членките на Советот за соработка во Персискиот Залив (ГЦЦ), што го сочинуваат арапските монархии од регионот, започнаа со зајакнати безбедносни патроли во ...
сите 72 | | | веќе видена

Слушајќи го претседателот на САД, Доналд Трамп, тој практично звучи како отпадник во сопствената администрација: осамен службеник подготвен да прифати дека ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Беџети со порака до Османи: Јуни е блиску! Реформските закони не се донесени!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: