Османи: Реконструкција на Владата не е толку важна колку евроинтеграциите

5 копии

Подготовките за конгресот на партијата биле централна тема на вечерашната седница на Централното претседателство на Демократската унија за интеграции (ДУИ), ...
| | веќе видена | слични

На новинарско прашање за реконструкција во Владата, тој изјави дека фокусот е на надворешната политика околу евроинтеграциите, по што ќе се знаат чекорите во ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот Бујар Османи е оптимист и за него нема дилеми дека ќе добиеме датум за преговори со Еу. Сепак, според него, тоа е подобро да се случи летово ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот Бујар Османи вели дека Македонија ќе добие датум за преговори оваа година, но оти е подобро тоа да биде во јуни, а не во октомври поради тоа што ...
| | веќе видена | слични

Датумот за преговори е сигурен, прашање е само дали ќе го добиеме летово или пак наесен. Големите очекувања носат и големи разочарувања и фрустрации, изјави ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи изјави дека Македонија ќе добие датум за преговори од ЕУ оваа година, но нашата страна посакува тоа да биде до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска претпладне е сончево со умерена облачност, додека попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи.УХМР за попладне во Скопје најавува и невреме ...
сите 309 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 250 | | | веќе видена

Претседателот Трамп воведе синоќа нови санкции врз Ајатолахот Али Каменеи и неговите соработници Иран со жестока реакција откако администрацијата на ...
сите 42 | | | веќе видена

Политичката криза во Албанија се продлабочува пред претстојните локални избори закажани за 30 јуни. Албанскиот претседател, Илир Мета, ја осуди одлуката на ...
сите 185 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Реконструкција на Владата не е толку важна колку евроинтеграциите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: