Заев-Пломп: Очекуваме Македонија наскоро да стане 30. членка на НАТО

6 копии

Прашања поврзани со активностите на Владата во насока на подготовка за почеток на пристапните преговори, биле тема на денешната заедничка средба на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, и посебниот советник за евро-атлантски интеграции во Канцеларијата на претседателот на Владата, и заменикот на ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за европски прашања и главен политички преговарач Бујар Османи, и посебниот советник за евроатлантски интеграции во кабинетот на премиерот и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев денеска имаше средба со амбасадорот на Кралството Холандија Ваутер Пломп на која била изразена поддршка на политиките што водат кон ...
| | веќе видена | слични

Останато

„По синоќешниот немил настан што се случи во зградата на булеварот Кузман Јосифовски Питу број 15 во станбено-деловниот комплекс „Скопјанка“ во Аеродром, кога ...
сите 161 | | | веќе видена

Зоврива револтот по грозоморното убиство на Алил Бекир, кој беше убиен и запален од полицаецот Енвер Тоска, пред една недела во прилепското село Беловодица, ...
сите 163 | | | веќе видена

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 138 | | | веќе видена

Она што е евидентно и што можеме да го видиме од средбите е дека сепак граѓаните се свесни што се случува во нашата држава и дека во огромно мнозинство истите ...
сите 182 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против Ф.С.(28) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев-Пломп: Очекуваме Македонија наскоро да стане 30. членка на НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: