Османи: Подготвени сме да преземеме радикални реформи за влез во ЕУ

3 копии
5 копии

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, оствари средба со Фиона Мекилвам, директорката за Западен Балкан во британскиот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На маргините на денешниот самит на Процесот Брдо-Бриони, на кој оваа година домаќин е Република Македонија, министерот за надворешни работи, Никола Димитров, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Колку повеќе зборуваме со еден глас и си помагаме едни на други во регионот, толку побрзо ќе одиме сите напред. Натпреварот во реформи, во тоа што има значење ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Eвроинтегративниот процес на Mакедонија, членството во јадранско-јонскиот макро регион, билатералните односи меѓу Македонија и Италија, биле дел од темите на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот, задолжен за европски прашања, Бујар Османи, оствари средба со генералниот директор на Директоратот за Европската Унија при Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти Секретаријатот за европски прашања, вицепремиерот Османи изразил благодарност за досегашната поддршка на Италија за евроатланската интеграција ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Четворица повредени во сообраќајната несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи пред една недела, се уште се во критична состојба. Двајца од нив се на ...
сите 320 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 118 | | | веќе видена

Пејачот Шабан Шаулиќ ќе биде закопан во петок, на 22-ри февруари, во алејата на заслужни граѓани на Новите гробишта во Белград, пренесуваат српските медиуми. ...
сите 196 | | | веќе видена

Состојбата со безбедноста во сообраќајот е катастрофална. Граѓаните секојдневно гинат додека на Спасовски и Заев прв приоритет им е доделувањето на ...
сите 208 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 107 | | | веќе видена

Против петмина осомничени за „крвавиот четврток“, Основното јавно обвинителство поведе истражна постапка, а меѓу нив е и поранешниот премиер, Никола Груевски. ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Подготвени сме да преземеме радикални реформи за влез во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: