Поповски: Не е точно дека сум советувал да се бега од новинари

3 копии

Во Скопје денеска се одржа завршната јавна дискусија за претставување на „Националната стратегија за развој на концептот за едно општество и интеркултурализмот ...
| | веќе видена | слични

Шекеринска во своето обраќање нагласи дека концептот „Едно општество за сите“ е суштината на политиката која ја нуди Владата од самиот почеток и дека ...
| | веќе видена | слични

Програмската директорка во Фондацијата Отворено Општество – Македонија (ФООМ), Сунчица Костовска, ја поздрави посветеноста на Владата за систематично и ...
| | веќе видена | слични

На јавната дискусија свои обраќања пред присутните имаа заменичката на претседателот на Владата на РСМ и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, заменикот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Кабинетот на министерот задолжен за комуникации, транспарентност и отчетност, Роберт Поповски, ја демантира веста дека ги советувал ПР службите на министерката ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска денеска коментирајќи ја најавата на премиерот покрај премиерката функција одреден период да ја ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспарентност, комуникации и отчетност во Владата, Роберт Поповски, заедно со вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска денеска коментирајќи ја најавата на премиерот Зоран Заев покрај премиерската функција да биде и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пред пратениците следната недела во Собранието ќе се најде новиот текст на законот за Јавно обвинителство, со кој Специјалното јавно обвинителство ќе се ...
сите 140 | | | веќе видена

Јавното обвинителство за организиран криминал во куса изјава за „Република“ демантира дека за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е издадена наредба ...
сите 339 | | | веќе видена

Откако го освои Вимблдон, најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, со семејството дојде на летување во Хрватска. Тој пред неколку дена стигна на Корчула, па ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поповски: Не е точно дека сум советувал да се бега од новинари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: