Шкендија е најдобра македонска екипа на вечната листа на УЕФА


Победата беше остварена дури во самиот финиш од средбата, стрелци на головите за популарните „бикови" беа бразилскиот дефанзивец Андреа Рамаљо (90+3) и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонскиот фудбалски првак Шкендија со елиминацијата на Шериф Тираспол дојде до сума од 1,26 милиони евра што ќе ги добие од УЕФА за пласманот до сега, но ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Синдикатот на културата велат дека го чекаат владиното образложение за нејзиното разрешување. Одлуката според нив е изненадувачка, како и тоа дека таа доаѓа ...
сите 88 | | | веќе видена

Турските научници предупредуваат за опасноста од нови силни земјотреси што го загрозуваат Истанбул и реонот на Мраморно море, пишува денеска турскиот весник ...
сите 156 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 92 | | | веќе видена

Зоран Азманов кој се занимава со градежен бизнис и пред ТВ камерите остана на своето тврдење дека е рекетиран од сопственикот на 1ТВ Бојан Јовановски, и дека ...
сите 793 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нема да се појави на лидерската средба в петок, потврди денеска претседателка на Унијата на жени на партијата, ...
сите 303 | | | веќе видена

За десетина дена се очекува да бидат сублимирани проценките од штетите што ги предизвика минатонеделното невреме во Преспа и да бидат доставени до владината ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шкендија е најдобра македонска екипа на вечната листа на УЕФА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: