Османи: Ќе имаме слободни, фер и веродостојни претседателски избори

12 копии

Досегашната демонстрирана неутралност и придонесот што Мисијата на ОБСЕ во земјата го даде во надминувањето на бројните предизвици изминатиов период, особено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, оствари средба со шефот на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, Амбасадорот Клеменс Која. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, се сретна со шефот на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, амбасадорот Клеменс Која. Османи рече дека ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Констатирано е мало подобрување на можностите лицата со попреченост непречено да ги остваруваат своите права за време на изборните процеси, што е мошне важно ...
| | веќе видена | слични

Лани на референдумот прв пат лица со попреченост биле вклучени во изборниот процес како набљудувачи, условите за тие да го остварат своето гласачко право се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Канцеларијата на ОБСЕ за демократски институции и човекови права (ОДИХР) и Мисијата на ОБСЕ во Скопје денеска организираат конференција за промовирање на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Деновиве се соочувам со телефонски повици, анонимни пораки, пријателски препораки да се откажам од најавената кандидатура за градоначалник на Охрид. И тоа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 176 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Ќе имаме слободни, фер и веродостојни претседателски избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: