Османи ќе го презентира планот 3-6-9


7 копии
3 копии

Со нов план 18 Владата ќе ги продолжи ЕУ реформите започнати со планот 3-6-9. Ова денеска го најави вице премиерот Бујар Османи кој вели дека извештајот на ЕУ ...
| | веќе видена | слични

Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија којшто е задолжен за европски прашања, Бујар Османи, учествуваше на деветтото издание на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По планот 3-6-9 Владата со нов план 18. Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи вели дека веќе ја направиле рамката на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

Во текот на денов територијата на државава подпадна под најавениот Медитерански циклон ОЛИВИЈА и истиот условува врнежи од снег на повеќе места каде е ...
сите 131 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 286 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 212 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 232 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи ќе го презентира планот 3-6-9

Од:
До кого (е-маил):
Порака: