Ослободителна пресуда за екс директор на штипски „Исар“


7 копии

Денес судечкиот совет од Основниот суд во Штип му изрече ослободителна пресуда на поранешниот директор на ЈП „Исар“-Штип, Ангел Бојаџиев. Тој беше обвинет за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 180 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 681 | | | веќе видена

Во продолжение ја гледаме атмосферата во дел од нив, но и од Мелбурн Австралија каде Македонците се организираа за одбележување на овој  верскиот празник.
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ослободителна пресуда за екс директор на штипски „Исар“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: