Со етерични масла до убава кожа на лицето

Ставањето масла на лицето не се чини како логично решение, особено ако имате масна кожа. Но, во нив можете да пронајдете вистински спас. Дури и ако не водите борба со масно лице, веројатно стравувате дека ставањето масло ќе резултира со тоа што лицето ќе ви стане масно. Но, етеричните и растителните масла, односно природните масла,дури и кај масната кожа имаат сосема спротивен ефект – тие се решение за какви било проблеми со кожата, како и за одржување на добриот изглед на вашето лице. Зошто да користите масло за лице? – Ја чистат кожата -Сувата кожа ја хидрираат -Ја балансираат масната кожа -Ја ,,пеглаат” кожата -Влијаат врз акните -И даваат сјај во текот на летото -Во текот на зима ја контролираат сувата кожа Како се користи маслото за лице? Етеричните и природните масла на вашата кожа ќе влијаат само ако ги употребувате правилно и ако ги користите тие што влијаат на вашата кожа.Важно е да ги нанесете на чиста кожа, пред да го намачкате лицето со вашиот крем. Како и кај другите препарати, маслото не треба ...
| | веќе видена | слични

Денес ви претставуваме најефикасни начини, кои со упорност и дисциплина, му го враќаат здравиот изглед на лицето. Потешки случаи на акни често оставаат лузни на кожата. Лузните на лицето многу е тешко потполно да се отстранат, но сепак постојат третмани кои можат видливо да ги намалат. Микродермоабразија Овој третман се препорачува на сите кои имаат лузни на лицето. Тој делува како пилинг и помага да се отстранат мртвите ќелии од лицето. Може да набавите и малку погруб пилинг и со него да ја третирате кожата два пати неделно, но никако не претерувајте. Сок од лимон Неколку пати неделно на лицето нанесете тазе сок од лимон, оставете го да делува, по 15 минути измијте го лицето. Лимонот помага за отстранување на мaснотијата од кожата. Кокосово масло Кокосовото масло е познато како лек за многу заболувања па така и за лузни. Можете да го нанесувате навечер, како крема. Масла за отстранување на лузни Во аптека можете да најдете многу масла за отстранување и намалување на лузни. Тие даваат одлични резултати и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на својот Фејсбук профил ја обвини власта дека прави политичка хајка против ВМРО-ДПМНЕ.„Помина една ...
сите 326 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – МВР ќе поднесе соодветни пријави против Јанко Бачев и демонстрантите кои протестираа пред куќите на пратениците од ...
сите 101 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп се најде на удар на критики, зошто не го посетил меморијалниот центар на американските војници во Франција. Белата куќа ...
сите 71 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 89 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш со соопштение потенцираше за полициската бруталност синоќа, и дека Власта треба да се занимава со нерасчистени убиства, а не со ...
сите 97 | | | веќе видена

Околу 80 кучиња скитници биле заловени и соодветно третирани во изминатите четири месеци во Кавадарци, информираше денеска Петар Камчев од Јавното ...
сите 77 | | | веќе видена

Градот Скопје реагира на прес-конференцијата на членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев поврзана со предлогот за воведување систем на налепници при ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со етерични масла до убава кожа на лицето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: