Ако сте жена не е препорачливо сами да патувате во овие земји, колку и да изгледаат привлечно

2 копии

Доколку сакате да патувате, ова се некои земји кои треба да ги заобиколите, колку и да делуваат привлечно. Доколку сакате да патувате, ова се некои земји кои треба да ги заобиколите, колку и да делуваат привлечно.Постојат места на кои жените не би требало сами дапатуваат. Во многу земји се случуваат киднапирања, силувања, кражби и тоа секој ден.Најголем проблем во Венецуела се убиствата. Убијците може да бидат таксисти, вработени во хотелии лица кои се преправаат дека се полицијаци. Во Турција пак, е најдобро да бидете придружувани од маж.Бројот на убиства и силувања во оваа земја и понатаму е загрижувачи.Трговијата со луѓе е огромен проблем во Индија. Во минатиот век бројката на исчезнати жени и девојчиња достигнала до 50 милиони. Авганистан се смета за најопасна земја на светот. Причината за киднапирање и силување се активни терористички организации и банди. Во опасност се дури и жени волонтери во меѓународните организации.Пакистан е уште една земја која не ја бие добар глас. И понатаму постои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дванаесет туристи од европски земји, кои претходно беа киднапирани во Камерун, се ослободени, пренесува АФП повикувајќи се на соопштение од владата на африканската земја. Групата од седум државјани на Швајцарија и петмина Италијанци беа фатени како заложници од банда вооружени терористи во југозападниот дел на земјата. Тие се ослободени од специјалците на Камерун, се вели во соопштението на Министерството за комуникации во земјата.
| | веќе видена | слични

Останато

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 131 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 262 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 144 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата на мали сипаници во Скопје на 2 јануари, по повеќе од четири месеци прогласена е и епидемија на територијата на целата држава. ...
сите 314 | | | веќе видена

Изборната кампања денеска завршува. Точно на полноќ стапува изборниот молк а во недела граѓаните излегуваат на шесттите претседателски избори. Во релативно ...
сите 72 | | | веќе видена

На полноќ заврши изборната кампања за претседателските избори и за предвремените локални што ќе се одржат во општините Охрид, Дебар и Ново Село и започна ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако сте жена не е препорачливо сами да патувате во овие земји, колку и да изгледаат привлечно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: