Оскарите се подмладија за поголема гледаност

Дуото Ен Хатавеј (28) и Џејмс Франко (32), едни од најмладите домаќини на Оскарите, се прва машко-женска водителска двојка која на 83. доделување на златните статуетки ќе ја дели сцената од почеток до крај. Годинашното 83. по ред доделување на Оскарите, кое ќе се случува утревечер во театарот „Кодак“ во Холивуд, ќе биде многу подобро од претходните. Оваа гламурозна церемонија, која најдобро го симболизира сјајот на Холивуд, и на едно место го собира кремот на светската кинематографија, годинава најавува осум елементи со кои ќе цели на поголема гледаност. Девет мајки и една баба на номинираните актери и филмаџии во живо на „Твитер“ ќе се обидат да ги засилат емоциите следејќи го настанот, а ќе се појават и во 90-минутното предоскаровско шоу. За привлечноста на шоуто ќе придонесе и младото и динамично водителско дуо - Ен Хатавеј (28) и Џејмс Франко (32), едни од најмладите водители на Оскарите. Ова е прва машко-женска водителска двојка која ќе ја дели сцената на свеченоста на доделувањето на златните ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 424 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 359 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 317 | | | веќе видена

Филип Петровски на вечерашното гостување на Канал 5 го обвини раководството на ВМРО-ДПМНЕ за двојна игра во однос на уставните измени и рече дека за вчерашниот ...
сите 85 | | | веќе видена

Министерството за правда забрзано работи на комплетирање на потребната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, но не посочуваат ...
сите 241 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 228 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 28 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оскарите се подмладија за поголема гледаност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: