Оштетени муслиманските гробишта во битолското село Трновци

Битола – Во периодот од 21-23.06.2011 година, во с.Трновци- битолско, на муслиманските гробишта, непознат сторител извршил оштетување на симболите на влезната врата од гробиштата. Извршен е увид на местото на настанот, а причинета е материјална штета од околу 1.500 денари. Се преземаат мерки за откривање на сторителот.
| | веќе видена | слични

Останато

Десетиците лажни вести и пропагандни елементи, особено на социјалните мрежи, но и во дел од медиумите кои имаат голема публика во Македонија, се поклопија со ...
сите 243 | | | веќе видена

Во Кичево се одржа трибина на тема „Што е референдум и зошто треба да се гласа“, кои се последиците по земјава ако референдумот биде неуспешен, каде се младите ...
сите 37 | | | веќе видена

Во охридската полиција утрово се приведени шест лица, странски државјани без документи за идентификација, за кои постои сомневање дека се илегални имигранти. ...
сите 58 | | | веќе видена

На првиот ден од неделата што завршува со референдум , министерот за надворешни работи Никола Димитров на прес конференција во Владата преку табли со напишани ...
сите 46 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оштетени муслиманските гробишта во битолското село Трновци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: