Осаменоста е поопасна по живот од прекумерната дебелина

Емоционалната болка осаменоста и ексцесивно внесување на храна и алкохол во текот на Новогодишните празници би можеле да го зголемат ризикот за здравјето З а ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 239 | | | веќе видена

Граѓаните да бидат спокојни и да ја одбијат омразата на ВМРО-ДПМНЕ, порача владејачкиот СДСМ, од каде тврдат дека Законот за јазиците е во согласност со ...
сите 210 | | | веќе видена

Во поликлиниката „Идадија“ има 15 од спорните вакцини против мали сипаници со погрешна декларација. Здравство ја отвори вратата за камерата на 1ТВ, која ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Осаменоста е поопасна по живот од прекумерната дебелина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: